niedziela, 10 kwietnia 2011

Uprawnienia geodezyjne - test egzaminacyjny

Autorem artykułu jest Myszka


Test na uprawnienia geodezyjne (cześć ogólna) sprawdza znajomość przepisów prawnych, standardów technicznych dotyczących geodezji, kartografii oraz krajowego systemu informacji o terenie, których znajomość jest wymagana bez względu na zakres uprawnień zawodowych.


Uprawnienia geodezyjne są niezbędne do wykonywania samodzielnych funkcji w dziedzinie geodezji i kartografii. Samodzielne funkcje w dziedzinie geodezji i kartografii to:
  • kierowanie pracami geodezyjnymi i kartograficznymi, podlegającymi zgłoszeniu do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, oraz sprawowanie nad nimi bezpośredniego nadzoru,
  • wykonywanie czynności rzeczoznawcy z zakresu prac geodezyjnych i kartograficznych, podlegających zgłoszeniu do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego,
  • pełnienie funkcji inspektora nadzoru z zakresu geodezji i kartografii;
    wykonywanie czynności technicznych i administracyjnych związanych z rozgraniczaniem nieruchomości,
  • wykonywanie prac geodezyjnych i kartograficznych niezbędnych do dokonywania wpisów w księgach wieczystych oraz prac, w wyniku których mogłoby nastąpić zagrożenie dla zdrowia lub życia ludzkiego.
Testy egzaminacyjne na uprawnienia geodezyjne składają się z 60 pytań typu zamknietego i tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa. Czas trwania tej części egzaminu pisemnego wnosi 60 minut.Jak się do niego przygotować? Nie warto, uczyć się testów z poprzednich lat, ponieważ istanienie małe prawdopodobieństwo, że na Twoim egzaminie pojawią się te same pytania. Najlepiej jest uczyć się z unikalnych testów na uprawnienia gezodezyjne, które znajdują się na różnych portalach internetowych. Kandydat uczy się rozwiązując testy z najważniejszych zagadnień z zakresu geodezji i kartografii. Po udzieleniu odpowiedzi na pytanie testowe wyświetlana jest prawidłowa odpowiedz oraz treść aktu prawnego, którego dotyczy zagadnienie. Jest to skuteczniejszy i szybszy sposób nauki niż czytanie aktów prawnych w całości.

---

Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz