poniedziałek, 21 marca 2011

Sposoby na budowanie dochodu pasywnego

Sposoby na budowanie dochodu pasywnego

Autorem artykułu jest Robert ChwedczukNigdy nie było więcej możliwości na uzyskanie dochodu pasywnego niż obecnie. Dzięki rozwojowi Internetu, dochód pasywny przestał być snem a stał się marzeniem możliwym do zrealizowania.

Dochód pasywny w najprostszy sposób może być rozumiany jako taki dochód, który uzyskujemy nawet gdy nie zajmujemy się nim. W przeszłości taki stan oznaczał, że posiadało i wynajmowało się nieruchomości bądź było się cichym udziałowcem w jakimś biznesie.

Innym sposobem a osiągnięcie dochodu pasywnego stała się sprzedaż bezpośrednia. Ludzie zaczynali sprzedawać produkty takich firm jak Avon czy Amway a później rekrutowali kolejnych sprzedawców, którzy częściowo zarabiali dla nich. Mając wielu takich poleconych „pod” sobą mogli mówić o dochodzie pasywnym, gdyż w zamian za wciągnięcie ludzi do biznesu otrzymywali oni pewien procent ich zarobków. Pozwalało im to po pewnym czasie zaprzestania sprzedaży i życia wyłącznie z prowizji.

Wraz z nadejściem Internetu możliwości osiągania dochodu pasywnego stały się znacznie rozleglejsze i łatwiejsze w osiągnięciu.

Obecnie ludzie mogą pisać artykuły czy ebooki, które raz opublikowane będą generować dochód przez lata. Mogą również sprzedać prawa autorskie a później tylko zarabiać na prowizjach z programu partnerskiego. Jeżeli lubisz pisać i świetnie się w tym czujesz, zgłoś się do jednej z firm zajmujących się sprzedażą ebooków z ofertą publikacji twojej treści. Jeżeli uznają, że twoja praca jest warta uwagi zgodzą się na publikację pod swoim patronatem, a ty będziesz otrzymywał część pieniędzy ze sprzedaży.

Wiele osób wykorzystuje możliwości Internetu aby budować zarabiające strony internetowe. Dwie główne metody na zarabianie w ten sposób to budowanie stron pod reklamy oraz pod programy partnerskie. Jeżeli naszą pracę wykonaliśmy należycie, to po pewnym czasie strony te nie wymagają już wkładania prawie żadnego wysiłku w dalsze ich funkcjonowanie a dalej dla nas zarabiają. Oczywiście osiągnięcie takiego stanu wymaga sporo pracy a ludzie, którym się to udaje posiadają sporą wiedzę z tego zakresu i zarabianie w internecie wydaje im się to proste. Pamiętaj, że i ty możesz spróbować. Ważne, aby dążyć do optymalizacji strony względem odwiedzających a nie upychać reklamy ile się da.

Osoby, które odnoszą sukcesy na polu budowy zarabiających strony śledzą trendy w marketingu aby upewnić się, że dokonane zmiany były słuszne a treść i wygląd ich stron jest zawsze aktualny. Dzięki takim zabiegom możliwość osiągania dochodu pasywnego staje się łatwiejsza i praktycznie nieograniczona.

Każdy, kto znajdzie swój sposób na dochód pasywny stara się go później powielać, aby zwielokrotnić poziom zarobków. Zacznij szukać swojego sposobu już teraz.

---

Robert Chwedczuk - Zacząć Zarabiać


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz